ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Bartın Üniversitesi'nde 2018-2019 akademik yılında öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

 

06 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemiz programlarına alınan ek başvurulara göre yerleşen adayların sonuçları açıklanmıştır.

 

Üniversitemiz bölümlerine asıl olarak yerleşen öğrencilerin kayıtları, 01-05 Ekim tarihleri arasında kayıt hakkı kazanılan akademik birimden veya Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan yapılması gerekmektedir.

 

Adayların kabul mektupları adayların e-posta adreslerine gönderilmekte olup aynı zamanda başvuru sonuç ekranından da indirebilirler.
Kayıt hakkı kazanan asıl aday öğrenciler için 4 beceriyi ölçecek şekilde yapılacak olan Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 01 Ekim 2018 tarihinde Ağdacı Kampüsü'nde Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde saat 10:00’da başlayacaktır. 

 

Adayların, sınava katılım sağlayıp sağlamayacakları bilgisi için listelerde yer alan tüm aday öğrencilerimizin aşağıdaki linkten paylaşılan kısa formu (TÜRKÇE DİL YETERLİLİK SINAVINA KATILIM FORMU) en geç 27 Eylül 2018 tarihine kadar doldurmaları önemle rica olunur.

 

C1 düzeyinde Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayanlar Üniversite tarafından 01.10.2018 tarihinde yapılacak olan Türkçe Dil Yeterlilik Sınavına alınır. Bu sınavda başarısız olan adaylar; Üniversitemizde Türkçe Hazırlık Eğitimi almak istemeleri halinde BÜ-DEM (Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi) ofisine bizzat gelerek ya da +90 378 223 5498 / +90 544 966 0199 numaralı telefonlardan ya da budem@bartin.edu.tr veya hudemir@bartin.edu.tr e-posta adreslerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Detaylar için: www.budem.bartin.edu.tr 


 

TANITIM

Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı

Bartın Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Ofisi

Adres: Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü

Orman Fakültesi 1. Kat

E-posta: iso@bartin.edu.tr

Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü

Burçin KEF

Telefon: +90 378 223 50 83

E-posta: bkef@bartin.edu.tr