Üniversitemiz Uluslararası Öğrencilerle Türk Kültür Gecesi Düzenlendi

Üniversitemizde öğrenimlerine devam eden 52 farklı ülkeden 952 öğrenci ‘Kültürel Gece’ etkinliğinde bir araya geldi.

Erasmus Değişim Kulübümüz tarafından Üniversitemizde ‘Kültürel Gece’ etkinliği gerçekleştirildi. Bu akademik yıl ile birlikte 52 farklı ülkeden 952 uluslararası öğrenci sayısına ulaşan Üniversitemizde etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Kutlubey Kampüsü Sayısal Derslik Binası Konferans Salonu ile birlikte fuaye alanında gerçekleştirilen ‘Kültürel Gece’de öğrenciler Türk kültürüyle tanıyarak, kendi gelenek ve göreneklerini tanıtma fırsatı buldu.

Her etkinlikte farklı bir ülkenin tanıtılacağı programın ilkinde, Bartın başta olmak üzere Türkiye’nin turizmi, kültürü, yemekleri, milli günleri ile farklı tarzlardaki müziklerine yer verildi. Farklı ülkelerden Üniversitemize gelerek öğrenimlerine devam eden öğrenciler programı ilgiyle takip etti.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte Üniversitemizin büyük bir aile olduğunu ifade eden Erasmus Değişim Kulübü Başkan Yardımcısı Muhammed Yusuf Karadeniz, “Üniversitemizde öğrenim görmekte olan uluslararası öğrenci kardeşlerimize Türkiye'nin güzelliklerini ve misafirperverliğini anlatmak, bizleri daha iyi tanımalarını sağlamak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Onların şehrimize hem biran önce adapte olmasını hem de birlikte, eğlenerek öğrenmeyi amaçladık. Kulüp olarak bundan sonraki sürece misafir öğrencilerimizin ülkelerini tanıtacağı kültürel geceler ile devam edeceğiz.” dedi.
Kulüp üyeliği ve çeşitli bilgiler için web sayfası ve e-posta adresine aşağıdan ulaşılabilmektedir. 

Web: https://esn.bartin.edu.tr

E-posta: esn@bartin.edu.tr
İnstgram: bartinunierasmus

TANITIM

Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı

Bartın Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Ofisi

Adres: Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü

E-posta: iso@bartin.edu.tr

Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü

Burçin KEF