2021-2022 Akademik Yılı İçin Son Uluslararası Öğrenci Alımı Başvuru Sonuçları

Bartın Üniversitesi'nde 2021-2022 akademik yılı bahar döneminde öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için son yerleştirme sonuçları açıklandı.

25 Ekim – 19 Kasım 2021 tarihleri arasında uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemiz programlarına alınan son başvurulara göre yerleşen adayların sonuçları açıklanmıştır. Lütfen aşağıda belirtilen hususları dikkatlice okuyunuz. 


Kayıt hakkı kazanan öğrenci listesi sadece bilgilendirme amaçlı olup, resmi belge yerine geçmez. Vize başvurusu için kabul belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.


                        


Üniversitemiz bölümlerine asıl olarak yerleşen adaylara başvuru esnasında beyan ettikleri elektronik posta adreslerine kazandıkları programlar ve öğrenci numaraları gönderilmiştir. Davet mektuplarını talep etmek için adayların önce https://veri.bartin.edu.tr/u/iso_online_kayit.html adresi üzerinden öğrenci numaraları ile bölüm ücretini ve teminat ücretini 06 – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir. Adaylar, kabul mektupları için sistem üzerinden öğrenci numarası ile ödemelerini yaptıktan sonra adayların başvuru yaptıkları sayfa üzerinden indirebilirler. Çevrimiçi (online) ödeme yapmak için aşağıdaki butondan ilgili sayfaya gidebilirsiniz.


            


Çevrimiçi (online) ödemeyi gerçekleştirdikten sonra başvuru yaptıkları sayfa üzerinden davet mektuplarını alan adaylar kesin kayıtlarını yaptırmak için 24 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında Ağdacı Kampüsü Yahya Kemal Derslikleri Binasında Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğüne belgelerinin asıllarını teslim etmesi gerekir. Türkçe Yeterlilik Belgesi olmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesinde Dil Eğitimi almak için https://tomer.bartin.edu.tr/ adresinden iletişime geçip kayıt yapması gerekmektedir.

Başvuru aşamasında eksik veya yanlış evraktan ya da yanlış beyandan ötürü kayıt yaptıramamaktan ötürü hak kaybına uğrayan öğrencilerin durumlarından üniversitemiz sorumlu değildir.

Uluslararası Öğrenci Katılımcı Formu

Adayların, Türkçe Dil Yeterlilik sınavına katılım sağlayıp sağlamayacakları bilgisi için ve öğrencilerin kayıt durumları hakkında detaylı bilgilerine ulaşabilmek adına listelerde yer alan tüm aday öğrencilerimizin aşağıdaki bağlantı adresinden paylaşılan kısa formu (Uluslararası Öğrenci Katılımcı Formu) en geç 24 Aralık 2021 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.
Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı (TDYS)

Kayıt işlemlerinde elinde Türkiye’deki üniversiteler ya da Yunus Emre Enstitüsü tarafından yapılan Türkçe Yeterlilik Sınavı sonucunda alınan C1 düzeyinde Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezine kesinlikle kayıt yapmaları gerekmektedir. Türkçe Yeterlilik Belgesi olmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesinde Dil Eğitimi almak için https://tomer.bartin.edu.tr/ adresinden iletişime geçip kayıt yapması gerekmektedir.

Kayıt işlemlerini yapan fakat Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayan öğrencilerimiz için Bartın Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından isteğe bağlı Türkçe Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Sınav tarihi, yeri ve saati kayıt esnasında Bartın Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bildirilecektir.

Detaylı bilgi için TÖMER dil merkezine bizzat gelerek ya da +90 378 223 5498 numaralı telefonlardan ya da budem@bartin.edu.tr elektronik posta adresinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Detaylar için: www.tomer.bartin.edu.tr

Gemi İnşaat, Marina ve Yat İşletmeciliği ve Deniz Liman İşletmeciliği programlarına kayıt olacakların dikkatine

Bartın Meslek Yüksekokulu Kurucaşile ilçesinde bulunan Gemi İnşaat, Marina ve Yat İşletmeciliği ile Deniz Liman işletmeciliği programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt esnasında;
a. Gemi adamları ve Kılavuz Kaptanları Yönetmeliği ile Gemi adamları ve Kılavuz Kaptanlar Eğitim ve Sınav Yönergesinin, Eğitim Kurumlarında Kayıt Kabul, Sağlık Koşulu ile ilgili yasal koşulları sağlamaları,
b. Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Gemi adamları Sağlık Yönergesinde belirlenen usul ve esaslara göre aldıkları
"Gemi adamı Olur Sağlık Raporu" nu Sağlık Denetleme Merkezinde onaylatmaları ve Gemi adamı Sağlık Yoklama Belgesi almaları gerekmektedir.


TANITIM

Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı

Bartın Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Ofisi

Adres: Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü

Orman Fakültesi 1. Kat

E-posta: iso@bartin.edu.tr

Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü

Burçin KEF

Telefon: +90 378 223 50 83

E-posta: bkef@bartin.edu.tr