2020-2021 Uluslararası Öğrenci 4. Alım Başvuru Sonuçları

Bartın Üniversitesi'nde 2020-2021 akademik yılı bahar döneminde öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için 4. yerleştirme sonuçları açıklandı.

02-22 Kasım 2020 tarihleri arasında uluslararası öğrenci statüsünde Üniversitemiz programlarına alınan başvurulara göre ilk yerleşen adayların sonuçları açıklanmıştır. Lütfen aşağıda belirtilen hususları dikkatlice okuyunuz.


                           

Üniversitemiz bölümlerine asıl olarak yerleşen adaylara başvuru esnasında beyan ettikleri elektronik posta adreslerine kazandıkları programlar ve öğrenci numaraları gönderilmiştir. Davet mektubu için adayların önce  https://tahsilat.bartin.edu.tr/ adresi üzerinden öğrenci numaraları ile bölüm ücretini ve teminat ücretini 31 Aralık 2020 tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir. Adayların kabul mektupları için https://tahsilat.bartin.edu.tr/ adresi üzerinden öğrenci numarası ile ödemelerini yaptıktan sonra adayların elektronik posta adreslerine gönderilmekte olup aynı zamanda başvuru sonuç ekranından da indirebilirler. Çevrimiçi (online) ödeme yapmak için aşağıdaki butondan ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

 

                          

 

Çevrimiçi (online) ödemeyi gerçekleştirdikten sonra elektronik posta adresleri üzerinden davet mektuplarını alan adaylar https://veri.bartin.edu.tr/u/iso_online_kayit.html adresinden önkayıtlarını tamamladıktan sonra öğrenci belgeleri de aynı elektronik posta adresleri üzerinden gönderilecektir.

31 Aralık 2020 tarihine kadar ödemeleri ve ön kaydını tamamlayan öğrencilerimiz 12 Şubat 2021 tarihine kadar Ağdacı Kampüsü Yahya Kemal Derslikleri Binasında Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğüne belgelerinin asıllarını teslim etmesi gerekir. Türkçe Yeterlilik Belgesi olmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesinde Dil Eğitimi almak için http://tomer.bartin.edu.tr/  adresinden iletişime geçip kayıt yapması gerekmektedir. TÖMER ödemeleri de aynı ödeme sayfasından yapılabilmektedir.

Başvuru aşamasında eksik veya yanlış evraktan ya da yanlış beyandan ötürü kayıt yaptıramamaktan ötürü hak kaybına uğrayan öğrencilerin durumlarından üniversitemiz sorumlu değildir.

Uluslararası Öğrenci Katılımcı Formu

Adayların, Türkçe Dil Yeterlilik sınavına katılım sağlayıp sağlamayacakları bilgisi için ve öğrencilerin kayıt durumları hakkında detaylı bilgilerine ulaşabilmek adına listelerde yer alan tüm aday öğrencilerimizin aşağıdaki bağlantı adresinden paylaşılan kısa formu (Uluslararası Öğrenci Katılım Formu) en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.
 


Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı (TDYS)

Kayıt işlemlerinde elinde Türkiye’deki üniversiteler ya da Yunus Emre Enstitüsü tarafından yapılan Türkçe Yeterlilik Sınavı sonucunda alınan C1 düzeyinde Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezine kesinlikle kayıt yapmaları gerekmektedir. Türkçe Yeterlilik Belgesi olmayan öğrencilerimiz Bartın Üniversitesinde Dil Eğitimi almak için http://tomer.bartin.edu.tr/ adresinden  iletişime geçip kayıt yapması gerekmektedir.

Kayıt işlemlerini yapan fakat Türkçe Yeterlilik Belgesi bulunmayan öğrencilerimiz için Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından isteğe bağlı Türkçe Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Sınav tarihi, yeri ve saati kayıt esnasında Bartın Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bildirilecektir.

Detaylı bilgi için BÜ-DEM ofisine bizzat gelerek ya da +90 378 223 5498 numaralı telefonlardan ya da budem@bartin.edu.tr elektronik posta adresinden iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Detaylar için: www.tomer.bartin.edu.tr 

Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı

17 Şubat 2021 Çarşamba günü yeni kayıtlı tüm uluslararası öğrenci öğrenciler için gerçekleştirilecek çevrimiçi (online) oryantasyon programı zorunlu olup öğrencilerin Uluslararası Öğrenci Katılım Formu’nu doldurmaları gerekmektedir.

Program ile ilgili detaylı bilgiler daha sonra https://iso.bartin.edu.tr web sayfasından açıklanacaktır.

*Bartın Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Marina ve Yat İşletmeciliği, Gemi İnşaatı, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programlarında eğitim Kurucaşile İlçesinde yapılmaktadır.

**Ulus Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı, Giyim Üretim Teknolojisi, Tapu Kadastro, Ormancılık Ve Orman Ürünleri Programlarında eğitim Ulus İlçesinde yapılmaktadır.

 

TANITIM

Uluslararası Öğrenci Oryantasyon Programı

Bartın Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Ofisi

Adres: Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü

Orman Fakültesi 1. Kat

E-posta: iso@bartin.edu.tr

Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü

Burçin KEF

Telefon: +90 378 223 50 83

E-posta: bkef@bartin.edu.tr